Klauzula informacyjna o koordynatorze do spraw dostępności

Dyrektor      Zespołu Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie

(nazwa instytucji, placówki)

zgodnie z obowiązującymi przepisami / Ustawa z dnia19 lipca 2019 o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami DZ.U z 2019, poz. 1696 / wyznaczył

Hannę Wojtkowiak

(dane wyznaczonej osoby)

na osobę wykonującą zadania koordynatora dostępności w

Zespole Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie, ul. Kurpińskiego 2

(nazwa instytucji, placówki)

Dane Kontaktowe:

Hanna Wojtkowiak.

E-mail: administracja@zs4-leszno.pl

Telefon: 65 529 95 34

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2019 poz.1696 z późn.zm.)

Deklaracja dostępności

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Zespołu Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Część plików nie jest dostępna cyfrowo

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2020-12-21
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2020-12-21

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Hanna Wojtkowiak.
  • E-mail: administracja@zs4-leszno.pl
  • Telefon: 65 529 95 34

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:.

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich
  • Adres: Zespół Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich, 64-100 Leszno,               ul. Kurpińskiego 2
  • E-mail: sekretariat@zs4-leszno.pl
  • Telefon: 65 529 95 34

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strony podmiotowe w ramach BIP posiadają następujące ułatwienia:

• Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
  • Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza TAB.
  • W całym serwisie włączony jest tzw. fokus, czyli domyślne oznaczanie aktywnego linka czy pola formularza.
  • Dostępna jest wersja strony z podwyższonym kontrastem, zastosowano przycisk A++ umożliwiający zmianę wielkości tekstu.

Dostępność architektoniczna

Wejście główne  do budynku szkoły znajduje się od ulicy Kurpińskiego 2 i nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych, w szczególności dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynek posiada dwa boczne wejścia do szkoły dla uczniów.

W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych, ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Korytarze nie są specjalnie dostosowane do poruszania się osób niepełnosprawnych. Na kondygnacje prowadzą schody, wyposażone w poręcze. We wszystkich budynkach brak jest pochyleń i i platform, jak również nie występuje dostępność informacji głosowych i pętli komunikacyjnych.

Do budynków szkoły można wejść z psem asystującym  lub psem przewodnikiem. Pomoc w poruszaniu się po budynkach szkoły osobom ze specjalnymi potrzebami świadczy wyznaczony pracownik.

InformacjeInformacje:

Utworzono dnia: 04.01.2021

Dokument wprowadził:
Katarzyna Stachowska

Dokument opublikował:
Katarzyna Stachowska

Historia publikacjiHistoria publikacji:

11.05.2021, Katarzyna Stachowska:

Dodanie załącznika Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego ZS nr 4

11.05.2021, Katarzyna Stachowska:

Dodanie załącznika Wniosek o zapewnienie dostępności informacyno - komunikacyjnej

11.05.2021, Katarzyna Stachowska: